Mgr. Roman BoháčekMotto: „Tajemstvím úspěchu je začít“

Dobrý den, jsem Mgr. Roman Boháček. Absolvoval jsem Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy a mým oborem byla lingvistika. Díky znalostem z univerzity se mohu přímo zaměřovat na ADHD u dospělých a lépe tak rozumím potřebám, které tato diagnóza přináší.

Většinu profesního života jsem strávil v soukromém sektoru, zejména ve velkých korporátech, jako například Skanska nebo T-Mobile, kde jsem si nemohl nevšimnout toho, jak ADHD ovlivňuje pracovní i soukromý život lidí ve velice náročných oborech.

Jsem velmi rád, že se této problematice mohu věnovat přímo a na 100 %, protože se nacházíme v době, kdy doslova zažíváme epidemii ADHD u dospělých. Diagnózy, která byla v povědomí široké veřejnosti do nedávna spojována pouze s dětmi.

Pomocí kognitivně behaviorálního přístupu se formou terapie snažím klientům pomoci osvojit si postupy, návyky a nástroje, které jim umožní ADHD nejen zvládat, ale zároveň z něj vytěžit pro sebe a své okolí to nejlepší.

ADHD nemusí být jen nedostatek dopaminu, neustálý boj s časem, povinnostmi a soustředěním. Může to být i nesmírně kreativní cesta ke svému já, využití nesmírně silného hnacího motoru k dosažení netušených cílů a přání a také oslava jinakosti, odlišnosti a originality.

ADHD není žádné prokletí, a pokud se správně uchopí, může být i „blessing in disguise“, nebo jak se česky říká – všechno zlé je i pro něco dobré.

Těším se na vás v naší ordinaci, kde můžeme společně podniknout dobrodružnou cestu s vaším ADHD, kdy se společně nejen něco dozvíme, ale také se možná spolu zasmějeme a naučíme se brát život s ADHD méně vážně.

Scroll to Top