Vztahová a párová terapie

Partnerské vztahy procházejí nejrůznějšími zkouškami. Abyste je překonali mohli budovat vztah na pevných základech, je potřeba vzájemně efektivně komunikovat, respektovat se a naučit se otevřeně hovořit o problémech.

Máte pocit osamělosti, trápí vás deprese nebo se ve vašem vztahu objevila nevěra? Naši zkušení vztahoví terapeuti vám dokážou v rámci párové terapie pomoci se s vašimi vztahovými a partnerskými problémy poprat.

S čím vám vztahová (párová) terapie pomůže?

Efektivní komunikace ve vztahu
Nevyčítat chyby a nevěru, hovořit o problémech a vyjadřovat svoje pocity. Podíváte se na situaci z pohledu toho druhého a vzájemně pochopíte jazyk lásky toho druhého.

Nezájem partnera
Osamělost, úzkosti a deprese jsou častými důsledky nezájmu ze strany partnera. Obvykle jimi trpí ženy, když jim muž neprojevuje city. Pomůžeme vám zjistit, jak reagovat na nezájem partnera.

Respekt k partnerovi
Na vztahu musí pracovat oba, pokud se objevuje neochota pracovat na vztahu, a naopak chybí umění pochválit, může to vést k rozpadu vztahu.

expert

Zvládnutí nevěry
Zachránit vztah a obnovit ztracenou důvěru není vždy jednoduché. Klíčem může být pochopení a odpuštění. Jedině tak je možné znovu obnovit a zachránit vztah.

Toxický vztah
Udržování toxického vztahu je velmi škodlivé pro vaši psychiku. Agresivní partner či psychický teror nejsou výjimkou. Finanční závislost na partnerovi, děti jako rukojmí a fyzické či psychické násilí si nemusíte nechat líbit.

Životní role a jejich přijímání
Typické rozdělení rodinných rolí – žena doma, manžel v práci. Problémy kvůli politickému názoru nebo náboženské víře. Vztah s cizincem či spolubydlení s tchýní či tchánem.

Jak párová terapie funguje a co si odnesete?

Pravidelná sezení

Při individuální terapii se potkáme minimálně 3x. Při párové terapii minimálně 6x, a to ideálně 1x týdně.

Návody na zvládání problému

Dostanete podrobné návody, jak zvládnout vztahové problémy a jak komunikovat. Změníte prožívání sama sebe a svůj vnitřní dialog.

Nové vzorce chování

Prostřednictvím modelových situací z vašeho života, které vám škodí, natrénujete nové vzorce chování. Získáte život, jaký vám vyhovuje a jaký si přejete mít.

Následná péče

Po absolvování terapie můžete docházet každé 2 až 3 měsíce na sezení.

Jakou formou?

Individuální terapie

Párová terapie

Rodinná terapie

Často se ptáte…

1. Mohu na vztahovou terapii individuálně?

Ano

2. Jak dlouho terapie trvá?

– Individuální 50 min
– Párová 90 min

3. Mohu přizvat svého partnera na párovou terapii?

Ano

4. Bude existovat nějaký záznam o mé terapii?

Ne, služba je naprosto anonymní

5. Garantujete mi vyřešení mého problému?

Dle našeho svědomí a vědomí vám pomůžeme nejlépe jak umíme, ale garanci nedáváme, protože nemáme spoustu věcí pod kontrolou.

Terapeuti

Mgr. Vanessa Džmurová

Vanessa získala magisterský titul vztahové a rodinné terapeutky na Manhattan College v New Yorku. Její výzkum se zaměřil na téma „Vliv sebeúcty a sebevědomí na rozhodnutí žen zůstat v násilných vztazích“. Zajímalo ji, jak se mění stav sebevědomí ženy, která zůstává ve vztahu s partnerem, který se k ní chová emocionálně či fyzicky násilnicky. 

Ve své praxi se zabývá prací s jednotlivci, páry a rodinami. Má zkušenosti s různými skupinami lidí, včetně dětí, mladých dospělých a dospělých. Jejím cílem je klientům vytvořit bezpečný prostor, kde budou moci bez obav sdílet své vnitřní myšlenky a pocity. Pracuje i se sportovci. Věří, že každý by měl dostat příležitost překonat své životní potíže a chce pro své klienty najít nejlepší způsob, jak překonat těžké období.

Terapie osobně

Ordinace

Proč Psychoterapie Vacek®?

Mgr. Pavel Vacek,, věnuje se terapii, ambulantní protialkoholní terapii a terapii ADHD dospělých.
25 let je naše průměrná terapeutická a koučovací praxe
Přes 2 000 spokojených klientů
90% spokojených klientů v ČR i zahraničí
Jsme členy České lékařské společnosti JEP,
České psychiatrické společnosti, Společnosti psychosomatické medicíny
Česká lékařská společnost
Scroll to Top