Atopický exém, úspěšná léčba.

Není problém jen dětí a mladistvých, často přechází až do dospělosti a nezřídka se v dospělosti i objeví poprvé. Příznaky atopického exému jsou zčervenání, mokvání, otok a teplá kůže v místě exému. Jak atopický exém vzniká? Jeho původ je v genetice a atopik citlivěji reaguje na podněty na různé látky, které se do jeho těla dostávají kůží, dýcháním a potravou. A tím se dostávají do styku s rozladěným imunitním systémem pacienta. Atopik vykazuje i vícero změn ve stravování a v biochemických pochodech v kůži a také v jeho těle trochu odlišně probíhají nervové reflexní pochody. Proto kůže reaguje i na běžné podněty, které přicházejí z vnějšího a vnitřního prostředí těla (a mají alergický nebo nealergický charakter) zvláštním, mimořádným, nezvyklým způsobem. Pokožka tak permanentně propouští nejen vodu směrem z organismu, ale i dráždivé látky. Původce kožních infekci a alergeny vnějšího prostředí směrem dovnitř.

Vrozený je i snížený práh pro svrbění, což znamená, že už lehké podráždění kůže vyvolá silné záchvatové svrbění, které nutí nemocného k nepřiměřenému škrabání se, a tím se dále zhoršuje už probíhající zápal kůže. Atopický exém, úspěšná léčba je možná i z pomoci psychosomatické terapie. Dodávám, že úspěšná léčba znamená úplné zbavení se dispozice k tomuto onemocnění.

Atopický exém a psychosomatická terapie.

Psychický stav ovlivňuje naše zdraví významným způsobem a ze své praxe vím, že z každého zdravotního problému je polovina v hlavě. Psychosomatická terapie se zaměřuje na prožívání, psychickou rovnováhu. Tím může ovlivnit průběh vaší léčby kožním lékařem. V terapii se věnuji Vaší minulosti, současnosti a zejména na budování Vaší preferované budoucnosti. Změnou či úpravou Vašeho sebeprožívání se zmírní dopady onemocnění na Váš život i životná návyky, třeba stravovací. Atopický exém, úspěšná léčba je možná pokud si společně stanovíme realistický cíl a vyrazíme společně za ním.

Scroll to Top