Kontrolované pití, léčba.

Lze pít kontrolovatelně? Lze, je samozřejmě lepší abstinovat úplně ale pokud se nechcete vzdát alkoholu navždy je kontrolované pití nejlepší cesta. Kdy se rozhodnout pro tuto variantu? V okamžiku, kdy máte pocit, že vaše pití nemáte pod kontrolou. Nebo kontrolu pomalu ale jistě ztrácíte. Důvodem pro kontrolované pití jsou i psychické problémy a potíže s tělesným zdravím. Mezi důvody pro rozhodnutí pro kontrolované pití patří i situace, kdy jste se vícekrát snažili svou konzumaci alkoholu neúspěšně omezit a opětovně chcete množství konzumace snížit. Rozhodnout se pro kontrolované pít je dobré i v situaci, kdy jste zjistili, že snížení dávek alkoholu nezvládáte a vracíte se k původnímu množství. Těch důvodů může být víc, jedním z nich může být i to, že konzumace alkoholu může být i součástí Vašeho zaměstnání.

Co to je kontrolované pití?

Velmi častým omylem lajka je domněnka, že kontrolované pití je jen opakovaná snaha snížit dávky vypitého alkoholu. Proto také je velmi častým komentářem lidí přicházejících do terapie, že se o to pokoušeli již několikrát a že to nějak nefunguje. V terapii se zaměříme na identifikaci a vyřešení vnitřních spouštěčů. Dále se zaměříme na vnitřní motivaci a vašim vlastním zdrojům, které vedou a pomohou Vám posílit Vaši sebekontrolu. Nedílnou součástí terapie kontrolovaného pití je i vedení si co nejpřesnějších záznamů o konzumaci, stavech a náladách, které jste při pití měli.

Úspěšné zvládnutí kontrolovaného pití lze docílit prací s vlastními zdroji. Tedy s tím, s čím do terapie již přicházíte. Takovými zdroji mohou být například situace, kdy jste problém s alkoholem ještě neměli a nevyplňoval Váš život tak, jako dnes. Dalším zdrojem je práce s Vašimi vztahy, to znamená jejich rekapitulace, přehodnocení a narovnání do stavu jaký je žádoucí.

Uvažujete o tom jestli vstoupit do terapie kontrolovaného pití a nemůžete se rozhodnout. U mě je první sezení zdarma, abyste si terapii zažili, cítili se komfortně a dozvěděli se co spolu budeme dělat. Terapie je samozřejmě anonymní.

1 názor na “Kontrolované pití, léčba.”

  1. Pingback: Jak omezit pití alkoholu a začít pít kontrolovaně? - Psychoterapie Vacek

Diskuse uzavřena.

Scroll to Top